Türkiye'nin 31 Mart 2019 yerel seçim aday sitesi

  • Dolar 5.8131
  • Euro 6.5651
  • GR ALTIN 238.49
  • ÇEYREK 389.94

Zorluoğlu ve Ayvazoğlu'ndan Beşikdüzü çıkartması

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Zorluoğlu, ilçelerdeki seçim çalışmaları kapsamında eşi Sevcan Zorluoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve il yönetim kurulu üyeleriyle Beşikdüzü’ne adeta çıkarma yaptı.

Zorluoğlu ve Ayvazoğlu'ndan Beşikdüzü çıkartması
  • 25 Ocak 2019, Cuma 12:35

Öğle saatlerinde gittiği ilçede Beşikdüzü AK Parti teşkilatı ziyaretiyle programına başlayan Zorluoğlu ve beraberindekiler, parti binası önünde coşkulu kalabalık ve horon ekibi tarafından karşılandı.

Partililerle yediği öğle yemeği sonrası ilçe merkezinde, milletvekili Ayvazoğlu, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, AK Parti ilçe başkanı Ahmet Gören ve ilçe belediye başkan adayı Harun Demirci ile esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla hasbihal eden Zorluoğlu, daha sonra MHP ilçe teşkilatında ilçe başkanı Erdal Açıl ve MHP’lilerle bir araya geldi.

Cumhur ittifakının tabandan tavana her kesim tarafından, sonuna kadar sahiplenmesi gereken bir ittifak oluğunun altını çizen Zorluoğlu, iki parti liderleri arasındaki uyum ve fikir birliğinin Türkiye’nin her yerine tam anlamıyla yansıması gerektiğini vurguladı. 

31 mart hedeflerinin; ‘Trabzon’da tüm belediyeleri cumhur ittifakı olarak kazanmak’ olduğunu açıklayan Zorluoğlu, “İster AK Parti’den ister MHP’den seçilsin, kazanılan her yer bizimdir. Şalpazarı ve Çarşıbaşı da dâhil olmak üzere 18 ilçe ve büyükşehir belediyemizi kazanarak son sürat yolumuza devam edeceğiz. Seçim öncesi ve süresince ortaya koyacağımız bu birliktelik, seçim sonrasında daha kıymetli hale gelecek. Sizlerle -inşallah başkan seçilirsek- daha sık görüşeceğiz, istişare edeceğiz. Beşikdüzü diğer ilçelerimize göre daha özel çalışmaların zaruri olduğu bir ilçemizdir. Teşkilatlarımızın yoğun gayret içerisinde çalışması gerekiyor. Ben de buraya daha fazla geleceğim. Bazı programlarda birlikte hareket edeceğiz” dedi.      

MHP ilçe teşkilatının ardından Beşikdüzü Minibüsçüler Odasını ziyaret ederek minibüsçü esnafın sorun ve taleplerini de dinleyen Zorluoğlu, ilçede 83 araç ile taşıma hizmeti veren esnafa, büyükşehir belediye başkanı seçilmesi halinde, mutlaka hem vatandaşı hem esnafı mağdur etmeyecek çözümler bulacaklarının sözünü verdi.

Daha sonra beraberindekilerle Beşikdüzü teleferik tesislerinde incelemelerde bulunan Zorluoğlu, büyük oranda tamamlanan tesis hakkında başkan Bıçakçıoğlu’ndan bilgi aldı.

Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’e de nezaket ziyareti gerçekleştiren Zorluoğlu, ilçede son olarak AK Parti ve MHP teşkilat mensupları, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları ve sandık kurulu başkanlarından oluşan topluluğu bir araya getiren yemekli cumhur ittifakı aday tanıtım toplantısına katıldı. 

Davetlilere hitabına Beşikdüzü’nde karşılaştığı sıcak karşılama ve yoğun ilgi için teşekkürlerini bildirerek başlayan Zorluoğlu, kendisini tanıttıktan sonra Van’da vali olarak koordine ettiği terörle mücadele faaliyetleri ile büyükşehir belediye başkan vekili olarak hayata geçirdiği belediyecilik hizmetleri ve projelerden söz etti.

Van’daki hizmet performansının sonucu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini memleketi Trabzon’dan büyükşehir belediye başkan adayı gösterdiğini belirten Zorluoğlu, bu durumun kendisi ve ailesi için büyük mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Belediyecilik anlayışına dair açıklamalarda da bulunan Zorluoğlu, kapsayıcı-kucaklayıcı, ulaşılabilir-erişilebilir, çevreci yaklaşımlar sergileyeceklerini bildirerek, “Trabzon’u ekip ruhuyla yöneteceğiz. Harun Demirci de inşallah 1 nisandan itibaren yanımızdaki yerini alacak. Orhan Bıçakçıoğlu’nun hizmetleri göz kamaştırıyor. Kendisine tüm emekleri için şahsım ve devletim adına çok teşekkür ediyorum. Tecrübelerinden sonuna kadar istifade edeceğiz. Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. 31 marttan sonra ülkemiz uzunca bir süre seçim yaşamayacak. Hem bakanlıklarımız hem yerel yönetimlerimizin tamamı hizmete odaklanacağız. Cumhur ittifakı olarak gireceğimiz bu seçimde, milletin, devletin, cumhuriyetimizin beka meselesinde, hasar almadan, büyük başarıyla bu virajı dönmeliyiz. Teşkilatlarımızın bütün unsurlarıyla bu seçim için yağmur-çamur demeden çalışmalıyız. Allah’ın izniyle, gördüğüm birlik beraberlik manzarasından sonra Beşikdüzü’nde kazanacağımızdan hiçbir şüphem kalmamıştır” şeklinde konuştu.      

Milletvekili Ayvazoğlu ise seçimler konusunda AK Parti mensupları olarak rüştlerini iyi şekilde ispat ettiklerini kaydederek, AK Parti’nin ikbâl, makam ve mevki düşkünü insanların partisi olmadığını söyledi. Partisinin kurulduğu günden bu yana ciddi badireler atlattığını ve mücadeleyi halen sürdürdüklerini dile getiren Ayvazoğlu, milleti arkasına alan bir partinin yıkılmayacağını ifade etti. Güçlü hükümetlerle güçlü belediyeciliğin olabileceğine işaret eden Ayvazoğlu şöyle devam etti:

 “Belediye başkanımız burada sayısız hizmet getirebildiyse, bu güçlü hükümetimiz sayesindedir. Sizlerden sadece AK Parti’ye oy vermenizi değil ilçenize sahip çıkmanızı istiyoruz. Oy vermek tercih, ilçeye sahip çıkmak zorunluluktur. Bu sorumlulukla hareket etmenizi istiyoruz. Büyükşehir belediye başkan adayımız Murat Zorluoğlu, kendisine adaylık tevdi edildiğinden bu yana dağ bayır koşuyor. AK Parti belediyeciliğiyle neler yapabileceğini insanlara anlatıyor. Van’da yaptığı başarılı işleri biliyoruz. Trabzon’da neler yapabileceğini buradan tasavvur edebiliriz. İnşallah 31 mart akşamı Trabzon’da önemli bir tarihe hep birlikte imza atacağız.” 

Konuşmaların ardından 61 numaralı Beşikdüzüspor forması hediye edilen AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Zorluoğlu, davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra beraberindekilerle ilçeden ayrıldı.

AK Parti’nin Trabzon’daki il, ilçe ve belde yönetimlerinin kurucuları ve dönemin yöneticileri, Ortahisar Belediyesince düzenlenen, Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, il başkanı Haydar Revi ve büyükşehir belediye başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun da katıldığı programda bir araya geldi.

Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, kadın kolları ve gençlik kolları yöneticileri de hazır bulunurken, katılımcılara hitap eden milletvekili Günnar, siyasî yaşamında en büyük mutluluğu teşkilatın içerisindeyken yaşadığını söyledi. 

Aynı davanın erleri olduklarını belirttiği partililerle mücadele ederek AK Parti’yi Trabzon’da bugünlere getirdiklerini anlatan Günnar, Zorluoğlu’nun da teşkilatın içerisinde olma mutluluğunu yaşamasını diledi.

AK Parti’deki özverinin, birlik ve kardeşliğin hiçbir yerde bulunmadığını vurgulayan Günnar, her bir partilinin teşkilatın bizzat kendisi olduğunu dile getirdi.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Zorluoğlu ise, vefanın insana en çok yakışan hasletlerden biri olduğunu kaydederek, bu duyguyu katıldıkları programda doyasıya yaşadıklarını ifade etti.

Belediyecilik konusunda tam donanıma sahip olduğunu anlatan Zorluoğlu, “25 yıllık yöneticilik hayatımın neredeyse tamamında ana uğraşım belediyeler ve mahallî idareler oldu. Son olarak Van’da büyükşehir belediye başkan vekili görevinde, Van halkının yıllardır özlemle, sabırla beklediği gerçek belediyecilik hizmetlerini, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin destekleriyle tek tek uygulamaya koyduk. Allah nasip etti 25 yıllık yöneticiliğin akabinde, şimdi belediye başkan adayı olarak memleketimize geri döndük. Nasip olursa belediye başkanlığı görevimi, bundan önceki tüm görevlerimin önüne koyacağım. Şimdiye kadar gururla, şerefle ülkemizin pek çok yerinde devletimize, milletimize hizmet ettik. Bu kez kendi şehrimize ve insanlarına hizmet etme şerefine inşallah kavuşacağız” dedi. 

Belediye başkanı olarak seçilip göreve gelmesi halinde haktan ve adaletten ayrılmayacağını belirten Zorluoğlu, yönetim anlayışıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“Haklı olanın hakkını aldığı bir belediyeciliği inşallah Trabzon’da hep birlikte yaşayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. 786 bin vatandaşımızı bir kabul edeceğiz. Belediye hizmetlerinden herkesin hakça faydalanması için gayret göstereceğiz. İstişare ve ortak akla dayalı bir belediyecilik sergilemeye çabalayacağız. Belediyemiz tüm kademeleriyle kapılarını vatandaşlarımıza açmış olacak. Siz değerli büyüklerimizin de katkılarıyla, 31 martta Trabzon, partimize en büyük desteği verecek ve inşallah tüm ilçelerimizi açık ara farkla kazanacağız.”

Program, AK Parti İl Başkanı Revi’nin, Trabzon teşkilatında kuruluştan bu yana çeşitli kademelerdeki yöneticilik geçmişini anlattığı konuşmasının ardından, kurucu başkanların Ortahisar Belediye Başkanı Genç’e günün anısına plaket takdimi ile sona erdi.

Osman Nuri Ekim, 'Akçaabat, AK Parti'yle kazanacak' Osman Nuri Ekim, 'Akçaabat, AK Parti'yle kazanacak'

Trabzon'da Millet İttifakı Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü'nü gerçekleştirdi Trabzon'da Millet İttifakı Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü'nü gerçekleştirdi

Murat Zorluoğlu Trabzon halkına seslendi 'Hayde Trabzon sandığa' Murat Zorluoğlu Trabzon halkına seslendi 'Hayde Trabzon sandığa'

Mustafa Bıyık Yomra halkına böyle seslendi Mustafa Bıyık Yomra halkına böyle seslendi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Ortahisar İlçesi'nde kime oy vereceksiniz?

yukarı çık