Türkiye'nin 31 Mart 2019 yerel seçim aday sitesi

  • Dolar 5,40
  • Euro 6,11
  • GR ALTIN 209,91
  • ÇEYREK 343,61

Trabzon'da bu görüntü TBMM gündemine taşındı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Çamburnu Tabiat Parkını TBMM gündemine taşıdı. Kaya bu bölgenin sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği nadir alanlardan biri olduğuna dikkat çekerek, Trabzon ve Rize’nin çöpünün toplandığı çöp depolama alanının bölgeye cehenneme çevirdiğini söyledi.

Trabzon'da bu görüntü TBMM gündemine taşındı
  • 17 Ekim 2018, Çarşamba 11:34

Kaya, “Trabzon'un Sürmene ilçesinde Çamburnu Tabiat Parkı sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği eşsiz alanlardan biridir ancak bu bölgede bulunan Trabzon ve Rize'nin çöpünün toplandığı çöp depolama alanı bu cennet parkı âdeta bir cehenneme çevirmektedir.

Çöp alanından etrafa yayılan kötü kokular, derelere akan ve denize ulaşan çöp sızıntı suları, tabiat parkındaki ekosistemi ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir” dedi.

2007 yılında açılan tesisin kapasitesinin dolduğuna dikkat çeken Kaya, “2007 yılında açılan ve kapasitesi dolan bu çöp alanının kapatılacağı yönünde verilen sözlerin tutulması beklenirken aynı bölgede yeni bir çöp alanının oluşturulduğunu öğrenen vatandaşlar, haklı olarak, çileden çıkmıştır, isyan hâlindedirler.

İnsanların yaşam alanını, havasını, suyunu kirleten, sağlığını ve psikolojisini bozan, belgesel filmlere, hatta resim sergilerine konu olan bu çöplüğün hiç vakit kaybetmeden kapatılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

MHP 11 başkan adayını açıkladı MHP 11 başkan adayını açıkladı

Muharrem İnce Aday Olacak Mı? Muharrem İnce Aday Olacak Mı?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıklayan Mustafa Yaylalı, Basın Toplantısı Düzenledi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıklayan Mustafa Yaylalı, Basın Toplantısı Düzenledi

 İYİ Parti’den ‘CHP ile ittifak’ açıklaması  İYİ Parti’den ‘CHP ile ittifak’ açıklaması

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık