Türkiye'nin 31 Mart 2019 yerel seçim aday sitesi

  • Dolar 5.8131
  • Euro 6.5651
  • GR ALTIN 238.49
  • ÇEYREK 389.94

AK Parti'nin 11 maddelik manifestosu!

AK Parti manifestosundaki 11 başlık şöyle: Şehir Planları, Altyapı Ve Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Benzersiz Şehirler, Akıllı Şehirler, Çevreye Saygılı Şehirler, Sosyal Belediyecilik, Yatay Şehirleşme, Halkla Birlikte Yönetim, Tesarruf ve Şeffaflık, Değer Üreten Şehirler... "Benzersiz Şehirler" maddesini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her birinin kendi hikayesi olan şehirlerimizin siluetini bozan, estetik değeri olmayan, kültür varlığımıza katkıda bulunmayan projelere kesinlikle izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

AK Parti'nin 11 maddelik manifestosu!
  • 31 Ocak 2019, Perşembe 13:48

11 MADDELİK MANİFESTO

“Memleket işi gönül işi” diyerek, “gönül belediyeciliği” ile milletimizin hizmetine talip olan AK Parti’nin, yeni dönemde insan merkezli yürüteceği hizmetlerin temel ilkelerini başlıklarıyla tekrarlayacak olursak;

ŞEHİR PLANLARI: Bu konuda uzun vadeli ve hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamarını şeffaf biçimde hazırlayacağız.

ALTYAPI VE ULAŞIM: Tüm şehirlerin temel altyapı sorunu çözülmüş olacak. Otopark sorununa son vereceğiz. Toplu taşıma projelerini hızlandırıp yaygınlaştırarak şehirlerde yaşayan insanlarımızı trafikten kurtaracağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM: Bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelerin dışında alan bazlı kentsel dönüşümü yapacağız. Fiziki dönüşü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle tamamlayarak yepyeni bir dönüşüm yapacağız.

BENZERSİZ ŞEHİR: Hedefi doğrultusunda her şehrin dokusuna uygun gelişme modelleri hazırlayacağız. Her şehrin kendi coğrafyasına, iklimine, insan dokusuna uygun büyüme planları hazırlayacağız. Her birinin kendi hikayesi olan şehirlerimizin siluetini bozan, estetik değeri olmayan, kültür varlığımıza katkıda bulunmayan projelerekesinlikle izin vermeyeceğiz. 

AKILLI ŞEHİRLER: Akıllı şehirlerle şehircilikte yeni ufuklar açacağız. Türkiye'yi bu büyük yarışta inşallah geri bırakmayacağız.

ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER: Çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya saygılı, tabiata duyarlı şehirler ile bütün sorunları görerek adımlar atacağız. Eşimin de başında olduğu sıfır atık proesini devam ettirerek şehirlerimizi inşa ve ihya ettireceğiz.

SOSYAL BELEDİYECİLİK: Sosyal belediyecilik anlayışımızı, kadın, genç, yaşlı ve engellilerimize hizmet verecek şekilde geliştireceğiz. Hizmet götürülmeyen hiçbir şehri bırakmayacak, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Ve belediyecilik anayışımızı buraya oturtacağız. Kadın, spor, kültür, engelli ve yaşlı merkezleri gibi hizmetleri en küçük yerleşm noktalarına kadar götürmeye devam edeceğiz.

YATAY ŞEHİRLEŞME: Gönüllerimize hitap eden şehirlerimizi, toprakla daha çok buluşan, toprağa yakın, komşuluk ilişkilerini yakın tutan yatay mimari anlayışı ile geliştireceğiz. Ve böylece akıllı şehir uygulamalarına kadar pek çok sorunu kolayca çözebileceğiz. Kentsel dönüşüm alanlarıyla bu modele öncelik vererek bu çalışmayı ülkemizin her yerine yaygınlaştıracağız. Şehir vizyonumuzun merkezinde yatay şehirleşme olacak.

HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM: Şehirli hakları bildirgesi hazırlayacak, yaşayan herkesin ortak akıl ile alacağı şehirli meclisleri ile ihalelerin dahi canlı yayın dahil herkese açık yapılması için tüm imkanları sağlayacağız.

TASARRUF VE ŞEFFAFLIK: Tüm çalışmalar tasarruf ve şeffaflık anlayışıyla şekillendirilecek ve bu bir ilke haline gelecek.

DEĞER ÜRETEN ŞEHİRLER: Değer üreten şehirlerle AK Parti belediyeceğiliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Şehirlerimizin gayrimenkul rantı ile değil, geleceğe medeniyet mirası olacak eserlerle değerlenmesini sağlayacağız.

"HİÇ KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ"

Belediye Meclisi toplantılarının ve belediye ihalelerinin, canlı yayın dahil, herkese açık şekilde yapılmasını sağlayacağız. Belediyelerimizde hakka, adalete, maşeri vicdana, hukuka aykırı davranan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız.

Cumhur İttifakı aynı zamanda bizim bir beka meselemizdir. Cumhur İttifakı'na bağlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. 

Bugünden itibaren seçim gecesine kadar tüm gücünüzle sokakta, evde, iş yerinde, her yerde milletimizle birlikte olmanızı bekliyorum. Seçimi kazandık... seçimden sonra da bu anlayışın devamını istiyorum. Dünyada ve bölgemizde yaşanan değişime ülkemizi hazırlayabilecek yegane partinin AK Parti olduğunu herkese göstermelisiniz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SALON ÖNÜNDE KALABALIĞA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor  Salonu önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Birazdan manifestonun açıklanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu manifestoyla birlikte bu yerel seçimlerin çerçevesini çizmiş olacağız. Hazırlıkları bitirdik. Bütün illerde yeni bir süreç başlatacağız" dedi.

Salon önünde kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepinizi evgi ve saygıyla selamlıyorum. Biraz sonra inşaAllah partimizin seçim manifestosunu açıklayacağız. Manifestomuzla seçimlerin çerçevesini çizmiş olacağız. Yoğun bir şekilde çalıştık. hangi çerçevede neler yapacağız. Bunların hazırlıklarını bitirdik. Siz zaten özellikle merkezi yönetimde neler yaptığımızı biliyorsunuz. CHP çöp, çukur, çamur demektir. Bunlara inşaAllah 31 Mart'ta gereken dersi vermeye hazır mıyız? Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Ana kademe, kadın kolları, gece gündüz çalışmaya hazır mıyız? Gençler; buna var mıyız? Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabiamızı unutmayın." dedi.

 

 

Osman Nuri Ekim, 'Akçaabat, AK Parti'yle kazanacak' Osman Nuri Ekim, 'Akçaabat, AK Parti'yle kazanacak'

Trabzon'da Millet İttifakı Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü'nü gerçekleştirdi Trabzon'da Millet İttifakı Sevgi ve Kardeşlik Yürüyüşü'nü gerçekleştirdi

Murat Zorluoğlu Trabzon halkına seslendi 'Hayde Trabzon sandığa' Murat Zorluoğlu Trabzon halkına seslendi 'Hayde Trabzon sandığa'

Mustafa Bıyık Yomra halkına böyle seslendi Mustafa Bıyık Yomra halkına böyle seslendi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Ortahisar İlçesi'nde kime oy vereceksiniz?

yukarı çık